wtorek, 20 sierpnia 2013

Nowa CEWE Fotoksiążka w Rossmannie

Rossmann wzbogacił możliwości swojego programu do fotoksiążek, a ponieważ nie raz już z niego korzystałam, chcę Wam napisać co się zmieniło.


Do tej pory żeby wywołać fotoksiążkę najpierw obrabiałam wstępnie zdjęcia i dodawałam ramki w pixlr, potem robiłam z nich digiscrap, zapisywałam w jpg i dopiero wrzucałam do fotoksiążki jako zdjęcie.

Teraz trochę więcej można zrobić w samym CEWE (programie do tworzenia fotoksiążek i innych foto-rzeczy w Rossmannie, można ściągnąć ze strony Rossmanna).

Jakie są nowe możliwości?

1. Dużo clipartów.


2. Maski i ramki do zdjęć.


3. Fajne tła.


Przykład:


Cena wywołania przystępna, taniej niż w Empiku, jakość ok.

Minusy:

Program automatycznie dostosowuje rozmiar zdjęcia, co mnie denerwuje i męczy. Może powinnam powiedzieć "proporcje", a nie rozmiar. Rozmiar można zmieniać, ale proporcje zmieniają się automatycznie. Strasznie męczące!
Ale jest też wersja dla leniwych - można po prostu wybrać ileś zdjęć i program je automatycznie obrobi, wyskakuje gotowa fotoksiążka. Ale co to za frajda tak z automatu... ?

Wniosek:

Będę mieszać. Trochę digiscrapów, a trochę obróbki w CEWE. Co jak co, ale wolę wszystko po swojemu. Nie lubię automatów ;)

1 komentarz:

  1. Już od jakiegoś czasu przymierzam się do "wywołania" zdjęć w ten sposób... chyba czas spróbować ;-))

    OdpowiedzUsuń